תזונה בריאה - ארוחה צמחית

מהפכת הטופו:

משרד הבריאות משנה את הגישה למוצרי סויה

דה מארקר 21.5.17 הדר קנה

בעבר הסתמך המשרד על מחקרים שהזהירו מתופעות שליליות העלולות להיגרם מצריכה מוגברת של סויה, כמו התפתחות מינית מואצת, פגיעה בפוריות הגברים ובתפקוד הכבד. כעת מחקרים חדשים טוענים כי צריכת סויה בטוחה ואף מומלצת - הן עבור גברים והן עבור נשים.


 

צריכת סויה הינה בטוחה בכל שלבי החיים לרבות ינקות, ילדות והתבגרות הן בקרב גברים והן בקרב נשים. היא אף עשויה לספק יתרונות במצבים בריאותיים כמו: סרטן השד, הערמונית ורירית הרחם ועבור מחלות לב וכלי דם", כך עולה מנייר עמדה רשמי משרד הבריאות ו'עתיד'- עמותת הדיאטנים והתזונאים בישראל ממאי 2017.

נייר עמדה זה מחליף את העמדה הקודמת של משרד הבריאות בנושא סויה שפורסם ב-2005 והביע ספק בנוגע לבטיחותו של חלבון הסויה, המליץ למתן את הצריכה וקבע כי במקרים מסוים הסויה אף עלולה להזיק לבריאות.

במזרח הרחוק הסויה משמשת כמזון בסיסי מזה אלפי שנים – התזונה האסיאתית המסורתית מתאפיינת בצריכה יומית של 3-2 מנות מזונות סויה מסורתיים. פולי הסויה הינם עתירי חלבון איכותי, סיבים תזונתיים, ברזל, סידן, אבץ, מגנזיום, אשלגן וויטמינים מקבוצת B. כמו-כן, הסויה מכילה מגוון פיטוכימיקלים, ביניהם: איזופלאבונים.

הסויה נמנית על משפחת הקטניות, וזוכה להכרה הולכת וגוברת כמקור חלבון חשוב ומועדף מבחינה בריאותית וסביבתית. כך למשל המלצות התזונה הבריטיות החדשות החליפו את סדר המזונות בקבוצת החלבון, כך שהקטניות הן הראשונות ברשימה ורק לאחריהן מופיעים דגים, ביצים ובשר לסוגיו.

כמו כן, ארגון המזון והחקלאות של האו"ם הכריז על 2016 בתור "שנת הקטניות הבינלאומית", לשם העלאת המודעות ליתרונותיהן. כך על פי משרד הבריאות קטניות רבות מהוות חלק מהמסורת הקולינרית במזרח התיכון: חומוס, עדשים, שעועית ועוד, ובעשורים האחרונים הסויה הפכה להיות קטנית פופולרית בעולם המערבי, לרבות בישראל, והיא מהווה דרך נוספת ונגישה לשלב קטניות בתזונה.

בהתייחס לסויה או תחליפי בשר במקרים בהם נדרשת הורדה במשקל נמצא כי היא מהווה מוצר מבוקש ופופולרי וכל מי שמבקש להוריד במשקל כמעט לכל אוכל שיגרתי אחר יש תחליף טבעוני, ולא זאת בלבד דיאטנים ממליצים לשמור על איזון במשקל או להוריד משקל עודף גם באמצעות דיאטה צמחונית.

התחקיר המדהים שיציל אותך מהתקף לב - CNN

מחלות לב הן הגורם ה-2 למוות בטרם עת בישראל בגילים 64-45. אם לא לקיתם בה בעצמכם, אתם לבטח מכירים מישהו שלקה.

 

לכתב הרפואה הראשי של רשת CNN יש סוד לחלוק אתכם. ד"ר סאנג'י גופטה, CNN Dr. Sanjay Gupta, CNN

התחקיר המדהים שיציל אותך מהתקף לב - CNN

בעזרת הידע שנצבר עד כה, ניתן לשים סוף להתקפי הלב בישראל.

 

ד"ר גופטה ערך במשך יותר משנה מחקר על מחלות לב ויש לו מה לספר לנו, דברים שחשוב מאד לדעת, דברים שהרופא לא בהכרח יספר לנו. צפו ושתפו את המידע הקריטי עם מישהו שהמידע יכול לסייע לו. 

צריכת יתר של בשר פוגעת בבריאות

צריכת הבשר בעולם גדלה פי 3 בשלושים השנה האחרונות, וצפויה להמשיך וגדול עד 2050 בכמעט פי 2.

וישראל? אנחנו מדורגים במקום ה-4 בעולם בצריכת הבשר לנפש (בקר, עופות, כבש וחזיר) ואנו הצרכן הגדול ביותר בעולם של עוף לנפש (לפי דוח של ה OECD לשנת 2014).

העולם המערבי צורך יותר מדי בשר.

  • צריכת יתר של בשר מקושרת לעליה בכולסטרול ולהשמנה – בישראל כבר עתה כמחצית מהאוכלוסייה (49%) נמצאת במצב של עודף משקל, השמנה או השמנת יתר.

  • ארגון הבריאות העולמי קבע כי צריכת בשר מעובד עלולה להגביר הסיכוי לתחלואה בסרטן.

  • מחקרים רבים נוספים מראים שצריכת יתר של בשר מגבירה את הסיכון לחלות בסכרת, שבץ מוחי, התקפי לב וסוגים מסוימים של סרטן.

אז מה עושים? לא אוכלים בשר יום אחד בשבוע.

ותתפלאו איזה שינוי מהותי אפשר ליצור.

המחקר הנוכחי מפריך את הבעיות שהוצגו עד כה לגבי הסויה ובין היתר נטען כי סויה גורמת להתפתחות מינית מואצת כיוון שפולי הסויה מכילים תכונות הדומות להורמון האסטרוגן, מחקרים מארה"ב שטענו כי סויה גורמת לעיכוב בגדילה אצל פגים (עד 1,800 גרם) וכי צריכת מוצרי הסויה בגיל הינקות עשויה לפגוע גם בפוריות הגברים ובתפקוד הכבד.

ממצאים אלו כולם הופרכו בבדיקה הנוכחית, ונייר העמדה אף מציג טענות הסותרות את כל אחת מהטענות שהוצגו בעבר. על פי הנייר הנוכחי לא נמצא קשר בין צריכת סויה לבין התפתחות מינית מוקדמת, ויתכן שצריכתה בגילאי הגדילה מספקת יתרון בהפחתת הסיכון לחלות בסרטן שד בבגרות.

עוד נמצא כי צריכת סויה לא משפיעה על רמות הורמוני המין בקרב גברים, ולא נמצא קשר בין צריכתה לבין ירידה בפוריות בקרב גברים בריאים ובקרב גברים בעלי בעיות פוריות. לגבי נשים בגיל הפוריות נכתב כי המחקר בנושא הקשר בין צריכת סויה לפוריות האישה או לנשים בתקופת ההיריון הינו מועט, אך המחקרים הקיימים מעידים על בטיחות צריכתה בקרב נשים בריאות ובקרב נשים העוברות טיפולי פוריות וכי אין בעיה לצרוך אותו גם בתקופת ההיריון וההנקה.


 

במשרד הבריאות מסבירים את הסיבה לשינוי בעמדה בכך ש: "ב-12 השנים שחלפו מאז פרסום הנייר הקודם הצטברו מחקרים רבים ומקיפים בנושא ההשפעות הבריאותיות של הסויה. נייר העמדה מהווה סקירה מעמיקה ונרחבת של קרוב ל-200 מחקרים. הנייר נכתב במטרה לגבש עמדה עדכנית לגבי בטיחותה של צריכת סויה מצד אחד, ותועלותיה הבריאותיות האפשריות מצד שני".

לדבריהם, מסקירת המחקרים שבנייר העמדה עולה כי צריכת סויה בטוחה ואף מומלצת, הן עבור גברים והן עבור נשים, בכל גיל. עם זאת מציינים במשרד הבריאות כי יש להעדיף לצרוך סויה בצורתה הטבעית או בעיבוד מינימאלי: טופו, אדממה, משקה סויה ללא תוספת סוכר, פולי סויה יבשים וטמפה. יש לשים לב כי רבים מתחליפי חלב הסויה מעדני הסויה עתירים בסוכר וההמלצה היא לחפש דווקא את אלו בטעם הטבעי וללא תוספות הסוכר.

https://www.themarker.com/wwwMobileSite/consumer/1.4107847

למה להפחית צריכת בשר

מתוך אתר עמותת יום שני ללא בשר  Meatless Monday

תעשיית הבשר פוגעת בסביבה

תעשיית הבשר מנצלת 1/3 (כן, שליש) מכל השטח היבשתי של כדור הארץ ו-70% מהקרקעות החקלאיות.

גידול בשר אחרי ל 14.5% מפליטות גזי החממה – יותר מאשר תחבורה!

צריכת המים בייצור בשר בקר תעשייתי הוא פי 10 מכמות המים שצורך גידול מזון צמחי בעל ערך קלורי זהה.

בכל שעה (!) נכרתים יערות גשם בשטח של מאה מגרשי כדורגל כדי לפנות מקום לרעיית בקר או לגידול מספוא עבור תעשיית הבשר.

800 מיליון אנשים סובלים מרעב בעולם, אבל כמות הדגנים שבהם מאכילים את הבקר בתעשיית הבשר הייתה יכולה להאכיל כמות אנשים גדולה מזו פי שלושה.

ארגוני הבריאות בעולם ממליצים על תזונה המבוססת בעיקר על ירקות ופירות, דגנים מלאים וקטניות, ועל צמצום צריכת בשר אדום ובשר מעובד.

 

משרד הבריאות בישראל ממליץ לגוון את מקורות החלבון, לכלול גם חלבונים מהצומח לפחות פעמיים בשבוע וקובע מפורשות שבתזונה מאוזנת לא חייבים לאכול בשר בכל יום. 

 

במדינות רבות בעולם אנשים מאמצים יום ללא בשר – בגרמניה, בבלגיה, בארה"ב, בצרפת, באוסטרליה, בברזיל, בקנדה וגם בישראל. ובשביל זה אנחנו כאן.

וכן – יום אחד ללא בשר יכול להביא שינוי גדול!

אם כולנו נמנע מאכילת בשר יום בשבוע, הדבר שקול להורדת 500,000 מכוניות מכבישי הארץ לצמיתות ולחסכון של למעלה מ-100 מקלחות בחודש לאדם.

יום שני ללא בשר היא דרך טעימה, מהנה ומזינה לתרום לבריאות שלנו וגם להביא להקטנת הפגיעה בסביבה. 

מתוך אתר עמותת יום שני ללא בשר Meatless Monday

Chef Man

חלוצי התעשייה 10, קריית מלאכי טלפקס:  077-4701630 | © כל הזכויות שמורות - שפעמן 2018

מנות צמחיות שפעמן | טעימות ומוכנות לאכילה | ארוחת בריאות אישית | ארוחות בריאות לילדים | ארוחות בריאות לכל המשפחה | משלוחים של אוכל צמחי | אספקת ארוחות צמחיות | הזמנת אוכל מוכן צמחוני | משלוחי ארוחה מוכנה צמחונית | אספקת ארוחות צמחוניות | הזמנת ארוחת בריאות | הזמנות אוכל בריא לכל המשפחה | ללא גלוטן, כשר, תזונה נכונה | אוכל בריא צמחי באריזה עד הבית | ארוחה משפחתית באריזה משלוחים עד הבית | משלוח מנות ארוזות ארוחות צמחיות | בעלי האתר הינם שומרי שבת ואי לכך מבקשים לא לבצע קניות באתר זה בשבת. תודה

Branding & Design by ELUL. Image Makers